Moda

4 zasady kupowania damskich ubrań online

Kiedy zaczęłam kupować ubrania online, proces ten był zupełnie inny niż zakupy w sklepie stacjonarnym. Polityka zwrotów i wysyłka były o wiele bardziej skomplikowane, ponieważ nie można przymierzać ubrań czy nawet prosić o radę sprzedawczynię — po prostu kupujesz to, jeśli chcesz to zrobić za pomocą kliknięcia przycisku. Ale po upływie pewnego czasu i dzięki tym wskazówkom, teraz wszystko wydaje się całkiem proste, tak że kupowanie przez Internet jest naprawdę proste.

Kluczowe zasady kupowania ubrań przez Internet

Zwróć uwagę na cenę produktów

Pamiętaj o tym, że cena powinna odzwierciedlać jakość produktów. Zazwyczaj zapewniają to sklepy  internetowe typu Magmac. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to możesz postawić na zakupy ubrań z drugiej ręki. Jednak większą popularnością cieszą się sklepy z wysokogatunkową odzieżą. Dzięki niej zyskasz bluzki, swetry czy sukienki, które posłużą Ci przez wiele lat. Po prostu są warte swojej ceny, więc z chęcią wydasz nawet większe kwoty pieniędzy.

Kieruj się produktem, a nie zdjęciem

Wszyscy wiemy, że zdjęcia pięknych rzeczy są tworzone, aby sprzedawać, ale czy kiedykolwiek zatrzymałeś się i zastanowiłeś się, czy dany produkt będzie dobrze wyglądał na Twoim ciele.  Nawet z naszą wiedzą na temat tego, jak obrazy mogą być mylące — zanim dodamy cokolwiek do naszych koszyków, przynajmniej poświęćmy te kilka chwil na zastanowienie się.

Sprawdź, jak wyglądasz w danych ubraniu

Aspekt prozaiczny — czy będziemy mogły go po prostu nosić, bez dodatkowych zakupów i kombinacji. Czy wycięcie z tyłu odsłania zapięcie stanika? Czy jesteśmy w stanie to zignorować, czy też mamy specjalną bieliznę do takich strojów?

Proces zakupu powinien również obejmować rozważania na temat tego, jaki rodzaj odzieży jest kupowany: czy potrzebują one tkaniny podszewkowej, a jeśli tak to, jakiego rodzaju materiał to lub krój to powinien być. Zastanów się też, czy taka podszewka, czy halka przydadzą się również pod inne elementy garderoby.

Dokładnie czytaj opis produktu

Zakupy online nie raz mogły zakończyć się podjęciem błędnej decyzji, ale na szczęście możesz łatwo nauczyć się na swoich błędach. Zazwyczaj wynikały z tego, że nie czytamy opisów produktów, gdzie opisane są wszystkie cechy danej odzieży, a nawet orientacyjne wymiary.

Traktujmy opisy poważnie — to nie są tylko ładne słowa i puste frazy, one faktycznie wpływają na to, jak kupujesz online. Z ich pomocą dowiesz się też, czy dana odzież na pewno dopasuje się do Twojej sylwetki oraz innych ubrań, jakie masz w szafie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *