Podróże

Co zobaczyć w Sydney ?

Sydney jest odpowiedzią Australii na Nowy Jork: kosmopolityczny rój aktywności, który nigdy nie śpi, ale szczyci się również wspaniałymi plażami, fantastyczną pogodą i łagodnymi zimami. Sydney ma ponad 4 miliony mieszkańców, dzięki czemu jest największym miastem w Australii, a także najbardziej turystyczną destynacją w kraju, przyciągającą ponad 32 miliony turystów rocznie.

Miasto jest bardzo wielokulturowe, więc oferowane jedzenie jest pyszne, a także jest fantastycznym miejscem na zakupy. Poszczególne przedmieścia mają bardzo zróżnicowaną atmosferę, więc w tym turystycznym raju każdy znajdzie coś dla siebie.

  1. Zobacz przedstawienie w Operze

Opera może być pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o Sydney, a nawet o Australii.

Wymieniony na liście światowej erekcji budynek jest zachwycający osobiście, a w nocy jest pięknie oświetlony.

W Operze i okolicy zawsze odbywa się wiele imprez i pokazów, można też zwiedzić operę lub zjeść smaczny posiłek w jej wnętrzu.

  1. Stroll Darling Harbour

Darling Harbour jest popularnym kompleksem rekreacyjnym przylegającym do centrum Sydney, z zapierającymi dech w piersiach widokami na rzekę i wieloma atrakcjami, które zapewnią ci dobrą zabawę i wyżywienie.

W porcie znajduje się wiele różnych atrakcji, ale niektóre z nich to spokojny Chiński Ogród Przyjaźni i jego urocza herbaciarnia, Karuzela, Narodowe Muzeum Morskie i piękny Pawilon Przyjaźni.

W porcie znajduje się również tętniąca życiem nocna scena, doskonałe Centrum Handlowe Harbourside (w tym laser tag), akwarium, Madam Tussauds i wiele innych.

Najlepiej poświęcić przynajmniej jeden dzień na wizytę w porcie, aby zobaczyć jak najwięcej tej ikony Sydney.

  1. Uzyskać lokalną perspektywę z darmową wycieczką pieszą

Spacery „Jestem wolny” to świetny sposób na poznanie Sydney.

Prowadzone przez pełnych pasji wolontariuszy mieszkańców, którzy chcą podzielić się z Tobą swoją miłością do miasta, są wspaniałym sposobem na głębsze zrozumienie zabytków, które widzisz oraz historii i znaczenia, które za nimi stoją.

Każdego dnia odbywają się 3 wycieczki, a to, czego nauczysz się podczas wycieczki, stanowi świetny punkt wyjścia do zwiedzania miasta.

  1. Odwiedź ikoniczne targi Paddy’s Markets

Rynki te są instytucją z Sydney od ponad 150 lat.

Paddy’s jest największym rynkiem w Sydney, z ponad 1000 straganów pomiędzy Haymarket a Flemington.

Znajdziesz tu bardzo przystępne cenowo upominki, bric-a-brac i ogólne artykuły do zabawy, a także wspaniałą atmosferę i smaczne jedzenie.

  1. Bondi Beach

Bondi Beach jest jedną z najsłynniejszych plaż w Australii i popularnym miejscem spotkań pięknych mieszkańców Sydney, a także lokalnych i międzynarodowych gwiazd.

Zawsze jest tu tłoczno, ale zazwyczaj nie za bardzo, a atmosfera jest ekscytująca.

Okoliczne przedmieścia mają kilka wspaniałych możliwości handlowych i gastronomicznych.

Bondi Beach znajduje się na Liście Dziedzictwa Australii, a także jest godna uwagi ze względu na rekord świata Guinnessa w największej sesji zdjęciowej dotyczącej strojów kąpielowych, w której uczestniczy 1010 kobiet w bikini.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *