Moda

Czym są rękawice nitrylowe i dlaczego ich używać ?

Wiele osób cierpi na alergie na lateks. Preferowane są rękawice nitrylowe, ponieważ są one wykonane z kauczuku syntetycznego.
Oznacza to, że nawet jeśli osoba nosząca rękawice nie jest uczulona na lateks, dobrym pomysłem może być przejście na nitryl. Na przykład, nawet jeśli tatuażysta nie ma alergii na lateks, jeden z jego klientów może.

Istnieje również trend odchodzenia od rękawic pudrowanych do bezpudrowych. Czy naprawdę oszczędza się tyle czasu na zakładaniu pudrowanych rękawic? Za każdym razem, gdy zakładasz pudrowaną rękawicę, odrobina pudru dostaje się do płuc, a także na każdą substancję, której używasz.

Innym częstym błędem jest myślenie, że niektórzy ludzie mają alergię na lateks, gdy używają pudrowanych rękawic nitrylowych. W rzeczywistości to, co się dzieje, to skrobia kukurydziana używana do pudru wysusza ręce, a suche ręce mylą się z alergią na lateks.

Zdecydowanie istnieją zastosowania dla rękawic lateksowych, ale jak wkrótce się przekonasz, rękawice nitrylowe mają wiele istotnych zalet. Unikanie alergii to dopiero początek.

Nitryl jest również silniejszy od lateksu – w rzeczywistości jest do 3 razy bardziej odporny na przebicie!
Choć z nitrylu rezygnuje się z pewnej siły i elastyczności, jest on o wiele bardziej odporny na przebicie niż rękawice z naturalnej gumy. A kiedy masz do czynienia z ostrymi igłami, nie chcesz ryzykować.

Dzięki ulepszonym technikom produkcji, nitryl w znacznym stopniu wypełnia lukę lateksem, jeśli chodzi o komfort i zręczność.
Kiedyś istniała duża różnica w odczuciu dotykowym między rękawicami nitrylowymi a lateksowymi. Choć jest to jeszcze częściowo prawdą, techniki wytwarzania wciąż się poprawiają, a różnica między lateksem a nitrylem nie jest tak duża, jak kiedyś.

Wszystko to, w połączeniu ze stabilnością cenową nitrylu, powoduje, że osoby noszące rękawice stale przenoszą się z lateksu na nitryl.
Ostatni powód, aby „nigdy nie stawiać na lateks”, ma związek z ceną. Cena lateksu jest niezwykle zmienna, ponieważ jest on wykonany z kauczuku naturalnego. Ceny nitrylu są o wiele mniej zmienne, a techniki produkcji są coraz lepsze. Ponieważ nitryl jest produktem wytwarzanym przez człowieka, produkcja nie jest tak podatna na kaprysy Matki Natury jak lateks. NBR (kauczuk butadienowo-azotrylowy) stosowany jest w wielu różnych produktach – w przemyśle lotniczym, obuwniczym, wszelkich formach, klejach, uszczelniaczach, gąbkach, piankach, a także, oczywiście, rękawicach.

Nitryl jest teraz naszym najpopularniejszym wyborem rękawic!
Ze względu na alergie, stabilność cen i ulepszone techniki produkcji, nitryl będzie odgrywał większą rolę na rynku od lateksu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *