Moda

Damski strój do ćwiczeń

Idealny strój do ćwiczeń powinien być nie tylko funkcjonalny i wygodny, ale także zgodny z trendami mody. Ubrania na siłownię niejednokrotnie same inspirują do ćwiczeń. Odzieży sportowej jest bardzo duży wybór: od sportowych topów po legginsy i dresy.

Jak ważny jest strój sportowy?

Odzież sportowa chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Ważne, aby strój był przewiewny i antybakteryjny, co zapobiegnie rozwojowi bakterii, które uwielbiają wilgoć. Z tego względu jednym z najważniejszych elementów stroju fitness jest bielizna sportowa. Dobrze dobrany ubiór jest bardzo ważny podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu. Tutaj najlepiej sprawdzą się dresy damskie. Ważne, aby utrzymywały odpowiednią temperaturę ciała, zapobiegały otarciom i chroniły przed deszczem. Dzięki temu nie ryzykujemy przeziębieniami i spadkiem odporności. Do ćwiczeń polecane są koszulki termoaktywne. Są wykonane z połączenia poliestru z elastanem, co nadaje im elastyczność. Inwestycja w odpowiednią bieliznę, koszulki i dres pozwala na poprawę jakości treningów sportowych.

Jak dobrać buty?

Buty należy dobrać w zależności od rodzaju treningu. Inne są buty na siłownie, inne do biegania,
 a jeszcze inne do koszykówki czy piłki nożnej. Te do ćwiczeń na siłowni najczęściej wykonane są
z bawełny, poliamidu i elastanu. Gwarantuje to miękkość obuwia i przewiewność. Do sportów wyczynowych dobre będą buty ze wzmocnienia w okolicach palców i pięt. Buty do biegania muszą być  lekkie i zapewniać doskonałą amortyzację, dzięki czemu oszczędza się stawy. W takim obuwiu ważna jest odpowiednia wentylację, która zapobiega poceniu się stopy, a co za tym idzie – odparzeniom.

Inne akcesoria

Co poza ubraniami przyda się podczas ćwiczeń? Na siłownię warto zabrać ze sobą sportowe rękawiczki, które ułatwią wykonywanie ćwiczeń i pomogą zadbać o higienę przy korzystaniu z urządzeń do treningu. Przydatnym gadżetem jest również etui na telefon zakładane na rękę lub saszetka zapinana w pasie. Dzięki temu możemy mieć na sali przy sobie telefon oraz klucz od szafki. Jedną
z podstawowych rzeczy jest także bidon. Zamiast kupować wodę w plastikowej butelce, możesz przynosić ze sobą swój napój. Uprawiając sport warto mieć przy sobie również słuchawki (najlepiej bezprzewodowe), sprzęt mierzący efektywność wykonywanych ćwiczeń, a także ręcznik. Na siłowni przyda się także pas pomocny przy dźwiganiu ciężarów. Skutecznie pomoże odciążyć kręgosłup.

Możesz również polubić…