Moda Zdrowie

Rzęsy okazjonalne i nie tylko. Kolorowe rzęsy do przedłużania

Przedłużanie rzęs to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Bardzo popularne są metody, które pozwalają uzyskać bardzo naturalny efekt. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy klientka chce zaszaleć ze swoją stylizacją. Wtedy warto sięgnąć po kolorowe rzęsy.

Przedłużanie rzęs okazjonalnych

Zarówno przedłużanie rzęs 1:1, jak i z wykorzystaniem metod objętościowych cieszy się bardzo dużą popularnością. Stylizacja tego typu pozwala bowiem cieszyć się wyjątkowo atrakcyjnym, głębokim i pięknym spojrzeniem przez całą dobę. Z czasem popularność zaczęły zyskiwać jednak nie tylko rzęsy czarne bądź brązowe. Coraz więcej kobiet decyduje się bowiem na przedłużanie rzęs okazjonalnych, najczęściej kolorowych. Przedłużanie kolorowymi rzęsami może się z pozoru wydawać dość ekstrawaganckie, natomiast to często naprawdę ciekawa propozycja na uzupełnienie stylizacji na wieczorne wyjście. Wiele klientem salonów stylizacji rzęs na takie rozwiązanie decyduje się z okazji urodzin, sylwestra, wesela albo po prostu ciekawej imprezy, na której chcą błyszczeć. Doświadczona stylistka może tutaj wykazać się wieloma ciekawymi pomysłami. Rzęsy w takim przypadku dobrze jest skomponować z imprezową stylizacją, jej kolorem, a także charakterem imprezy. Na niektóre wyjścia można zaszaleć z żółtymi lub pomarańczowymi rzęsami, w innych przypadkach lepiej postawić jedynie na delikatny niebieski akcent. Możliwości jest wiele, wybór kolorowych rzęs jest obecnie ogromny, natomiast liczy się przede wszystkim koncepcja klientki, jak i pomysły stylistki. Bardzo popularnym rozwiązaniem są obecnie połączenia klasyczny czarnych rzęs i tych w kolorze oczu. 

Jaką metodą wykonuje się kolorowe rzęsy?

Kolorowe rzęsy do przedłużania występują w bardzo wielu wersjach. Najczęściej mają skręt C lub D. Długość może wynosić 9–14 mm, natomiast grubość 0,07–0,12. Popularnością cieszą się także rzęsy z kryształkami Swarovski. Rzęsy te można wykorzystywać do stylizacji wszelkimi metodami. Wiele tutaj zależy przede wszystkim od efektu, jaki chce się uzyskać. Jeśli klientce zależy na bardziej delikatnym efekcie, sięga się tradycyjnie po 1:1, natomiast uwielbiane przez gwiazdy metody 2:1 lub 3:1 to rozwiązania dla kobiet, które cenią sobie odważne rozwiązania. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej stylizacji można stworzyć dopasowane do oka rozwiązania. Problemu nie stanowi uzyskanie efektu teatralnego czy kociego oka.

Jaki efekt można osiągnąć?

Wykorzystując kolorowe rzęsy można osiągnąć bardzo różnorodny efekt. Jeśli nałoży się kilkanaście kolorowych rzęs do klasycznej czerni, otrzyma się jedynie delikatnie rzucającą się w oczy, kolorową poświatę. Eleganckim i subtelnym rozwiązaniem jest dodanie dosłownie kilku rzęs w zewnętrznym kąciku oka. Aplikując wyłącznie kolorowe rzęsy, otrzyma się bardziej widoczny efekt, przypominający pomalowanie rzęs kolorowym tuszem. Można oczywiście zaszaleć bardziej i połączyć ze sobą dwa lub więcej kolorów. 

Możesz również polubić…